Vabank

vabank Originální název: Set It Off
Žánr: Krimi / Thriller
Rok výroby: 1996
Režie: F. Gary Gray
Trailer:Vabank

Čtveřice hlavních hrdinek se svojí nevalnou finanční situaci rozhodne vyřešit radikálním způsobem, vykrást banku. Vše jim zpočátku náramně vychází, dokud původní záměry nepřebije honba za chamtivostí a jedno s přepadení se zvrtne v krvavou přestřelku.

Whiteboyz

whiteboyz Originální název: Whiteboys
Žánr: Drama / Komedie
Rok výroby: 1999
Režie: Marc Levin

Flip, mladík co by se nejraději narodil jako černoch žijící v ghettě, je v reálu běloch ze zapadlého a konzervativního městečka, kde pro jeho hip hopové nadšení nemá nikdo pochopení. Jediní, kdo dokáže jeho sen chápat jsou jeho přátelé James, a přítelkyně Sara. Jeho touha o životě v San Francisciském ghettu a že podepíše smlouvu na hip-hopové album, svede dohromady s černým chlapcem Khalidom, který v ghettu vyrůstal. Požádá ho o kontakt na jeho přátelé a vycestuje do San Franciska, kde ho však čeká tvrdý pád a boj o holý život.

Myčka

mycka Originální název: The Wash
Žánr: Komedie
Rok výroby: 2001
Režie: DJ Pooh
Trailer:The wash

Bez práce nejsou koláče. A bez práce není ani auto, zvláště v případě, že za něj neplatíte splátky. Sean takhle o svého čtyřkolého miláčka přišel a uvědomil si, že je nejvyšší čas přestat se flákat a najít si nějaké zaměstnání. Kdo jiný by v tu chvíli měl přijít s nápadem než nejlepší kámoš Dee Loc. Právě v jeho hlavě se zrodí nápad uvrtat zlenivělého Seana do bublin nedaleké myčky aut patřící panu Washingtonovi. A pro jistotu nastoupí s ním. Jednoho dne však je pan Washington unesen a neznámý hlas z telefonu žádá o výkupné. Čas vtípků skončil. Myčka je jejich druhý domov…a ten je nutné si chránit.

Training Day

training-day Originální název: Training Day
Žánr: Drama / Krimi / Thriller
Rok výroby: 2001
Režie: Antoine Fuqua
Trailer: Training Day

Nováček Jake Hoyt, spořádaný policista se chce přidat k oddělení narkotik. O jeho budoucnosti má rozhodnou první den v terénu, kdy mu jako parťák byl přidělen ostřílený veterán detektiv Alonzo Harris. Na Harrisovi se však více jak třináct let mezi nejhorší cháskou podepsalo více, než je zdrávo a již dávno neakceptuje hranice zákona. Ulice svého rajonu křižuje ve svém low-rideru a vykládá nováčkovi logiku svého boje proti zločinu. Zjistil, že dodržováním zákonů nic nezmůže a v ulicích víc, než kdekoliv jinde platí pravidlo – na hrubej pytel hrubá záplata.

Tupac: Vzkříšení

tupac Originální název: Tupac: Resurrection
Žánr: Dokumentární/Životopisný/Hudební
Rok výroby: 2003
Režie: Lauren Lazin
Trailer: Tupac

Drsný dokument o životě rappera Tupaca Shakura. Byl vycházející hvězdou na rapové scéně, když se o ukončení jeho kariéry postaralo několik výstřelů v ulicích Las Vegas. O doprovodnou hudbu se postaral Eminem